oddíl Tykve

Jsme Tykve,
roverský kmen, odrostlá tlupa skautů a skautek, kteří ještě nechtějí opustit skautský svět. Tak jsme založili tenhle kmen lidí, pro které slovo dobrodružství dostává nový význam a výzvy nejsou překážkou, ale tou nejlepší zábavou. Sdružujeme akční členy přístavu obojího pohlaví od 15 let. Část členů kmene stále působí u mladších oddílů, další jsou bývalí členové oddílů Žraloků a Rosniček, kteří již kvůli věku tyto oddíly opustili a nechtějí přímo vést mladší.

Pravidelně se scházíme, jezdíme divokou vodu, věnujeme se jachtingu nebo vyrážíme na výpravy do divočiny. To vše ať už u nás, nebo za hranicemi. Prostě zažíváme trochu vyšší level těch klasických dobrodružství vodních skautů.  Samozřejmě nezapomínáme, že naším heslem je „Sloužím!“ a tak ze všech sil pomáháme našemu přístavu a oddílům ze kterých jsme vzešli. Občas uděláme něco pro širší skautské hnutí nebo pro společnost. Jsme ale schopni se také spolu sejít při sportu, návštěvě kulturní akce, nebo při důležitém „dobíjení baterií“.

Kontakt: Petr Klement – Špunt, kapitán oddílu, klement555@seznam.cz