Nechte své dítě vyrůst u vodních skautů!

Vezme život do svých rukou a převezme za něj zodpovědnost. Na vodě a u vody totiž prožije spoustu dobrodružství a zážitků, které mu budou doživotním přínosem.

Co je skauting?

Skauting nabízí možnost vyzkoušet si mezi přáteli a podobně naladěnými lidmi mnoho zajímavých aktivit, rozšířit si obzory, poznat a rozvíjet sebe i své okolí. Prostřednictvím her, pobytu v přírodě a dalších činností přiměřených věku skauting všestranně působí na rozvoj osobnosti dětí a mladých lidí. Skauting je světově největší výchovné hnutí pro děti a mladé lidi.

Pro koho je skauting?

Pro všechny holky a kluky, kteří se chtějí neustále něčemu učit a pracovat na sobě. Skauting respektuje požadavky odlišného přístupu k různým věkovým kategoriím, které jsou rozděleny následovně:

Vlčata a žabičky (5-10 let)
Skauti (10-15 let)
Skautky (10-15 let)
Roveři a rangers (nad 15 let)

Zábavnou formou se děti mezi skauty naučí:
  • Překonávat samy sebe, nebát se výzev
  • Mít zodpovědnost za sebe i za druhé
  • Samostatnosti, ale i práci v týmu, fungování v kolektivu
  • Postarat se o sebe v přírodě, základy vaření či bezpečnosti při sportech nebo práci
  • Spoustu praktických dovedností, které se hodí i v běžném životě
Děti pochopí, že má cenu:
  • Najít kamarády, z nichž se mohou stát přátelé na celý život
  • Přijmout za své hodnoty jako jsou hrát fair-play, čestnost či respekt k ostatním
  • Zažít dobrodružství mezi dětmi různého věku, vzájemně si předávat znalosti a zkušenosti
Co získá skautský rodič?
  • Najde pro své dítě bezpečný kolektiv, který ho přijme s jeho přednostmi i nedostatky
  • O dítě se postarají vedoucí, kteří jsou náležitě vzděláváni a mají praxi v práci s dětmi

Kdo jsou vodní skauti?

Vodní skauti jsou stejní jako všichni ostatní skauti. Liší se jen tím, že část svého programu realizují u vody, na vodě a na lodích.

Co vodní skauti dělají?
Schůzky

Děti se každý týden scházejí s kamarády, hrají hry a učí se nové dovednosti.

Víkendové akce a tábory

Skupinky dětí a vedoucích vyrážejí do přírody a na vodu, kde si díky spoustě her a dobrodružství procvičí své schopnosti a získají samostatnost.

Zahraniční aktivity

Skauti mají přátele po celém světě, cestují, poznávají nové kultury, učí se jazykům v praxi.

Výzvy

Náročnější zkoušky, kterými děti překonávají samy sebe – pro mladší například přespání v lese, pro starší slanění do lodě.

Stezka

Knížečky s mnoha úkoly, jejichž plněním se děti učí novým věcem

Co u nás může zažít?
  • Zábavu na řece i na rybníku
  • Skvělou partu kamarádů, spoustu legrace a dobrodružství při hrách
  • Možnost zdolávat výzvy
  • Radost, když vítr fouká do plachet
Přihlášení dítěte

Pokud máte zájem o přihlášení dítěte do oddílu, je to velmi jednoduché, stačí kontaktovat některého z našich kapitánů.